music-818459_1280

Wychodząc na potrzeby pracujących rodziców postanowiliśmy zorganizować możliwość pobytu w montessoriańskim otoczeniu dzieciom w wieku 18-30 miesięcy, aby przygotować je do przygody z przedszkolem, tym samym dając rodzicom możliwość powrotu do czynności zawodowych. W budynku przedszkola stworzyliśmy piękne , przytulne miejsce nazywając je Toodlers  Montessori.

Przestrzeń, jest przygotowana przez nas wg założeń metody Marii Montessori, zaspokaja ona dziecięcą potrzebę eksploracji. Dzięki temu każde dziecko może do woli dotykać, niuchać, szperać, szukać, przelewać, rozsypywać, poznawać podobne, chować różne, mierzyć, ważyć, malować, ciąć, kulić, wałkować, chwytać, liczyć, dopasowywać i wiele jeszcze różności, pozwalających rozwijać dziecięcą ciekawość.

Ważne jest dla nas, aby każde dziecko doświadczyło szacunku dla jego indywidualnego tempa rozwoju oraz zrozumienia dla jego naturalnych potrzeb (porządku, miłości, wyboru, rozwoju zmysłów, ruchu, zasad).

Otoczenie Montessori bardzo różni się od tradycyjnego w żłobkach konwencjonalnych . Chociaż cele edukacji dzieci w jednym i drugim są zbliżone, droga do nich jest inna. Nasz Klub Malucha Montessori od A do Z jest zorganizowany w ten sposób, żeby przede wszystkim rozwijać niezależność i samodzielność dziecka. To oznacza, że w zasadzie nie ma tu czynności, której dziecko nie mogłoby wykonać samo. Cała przestrzeń jest dostosowana do wzrostu i możliwości dzieci w wieku 18-30 miesięcy, a nauczyciel jest łącznikiem między nimi a otoczeniem.

Dzięki jasnemu podziałowi przestrzeni dzieci łatwo się w niej odnajdują i zaspokojona jest ich naturalna potrzeba porządku. Meble i wszystkie inne przedmioty są na takiej wysokości, że dziecko może samo po nie sięgnąć i skorzystać.  Nie znajdziemy tu szafek zamkniętych na klucz czy wysoko zamontowanych półek. Wszystko jest pomyślane w ten sposób, żeby dziecko było bezpieczne i samodzielne. Przestrzeń podzielona jest na działy edukacji Montessori.

Maria Montessori uważała, że dziecko od początku pracuje, nawet gdy wydaje się nam, że się „tylko bawi”. Jego mózg wtedy intensywnie pracuje i rozwija się. Np. przesypując kaszę z jednego naczynia do drugiego, ćwiczy koordynację ręka-oko, rozwija zmysł słuchu, czuje ciężar naczynia itd. Uważała też, że dzieci wolą robić rzeczy „pożyteczne” i prawdziwe niż bawić się tradycyjnymi zabawkami. W myśl tego założenia, nasz Klub Toodlers Montessori jest wyposażony w wiele sprzętów codziennego użytku, tylko mniejszych. Dzieci chętnie kroją owoce małymi (bezpiecznymi dla nich) nożami, zmywają małe szklanki i miseczki, zmiatają okruchy ze stołu małymi zmiotkami itd. W ten sposób też ćwiczą koordynację i uczą się samodzielnie wykonywać podstawowe codzienne czynności.  

Sprzęty są prawdziwe – noże, szklanki, szczotki. Wszystko jak w życiu, tylko mniejsze. Dzieci nie robią sobie krzywdy, bo mają jasno powiedziane co do czego służy i jak należy się tym posługiwać. Tak samo materiał rozwojowy, który znajduje się w poszczególnych strefach, ma jasno określone przeznaczenie. Każdy przedmiot uczy konkretnej umiejętności lub zapoznaje dziecko z konkretnym pojęciem. Materiały są ułożone na półkach od najłatwiejszych do najtrudniejszych, w koszyczku lub na tacy i dziecko wie, że właśnie tam powinno je odłożyć. Jest pełna jasność co do zasad panujących w przestrzeni, dlatego dzieci nie czują się zagubione i łatwo koncentrują się na aktywności. „Tam panuje  spokój”

Opłaty i organizacja

Opłata miesięczna za opiekę wynosi 1400.00 zł plus posiłki dostarczane przez firmę cateringową.

Jesteśmy przygotowani do opiekowania się dziećmi w wieku 18-30 miesięcy w godzinach od 7.30 do 16.30 Rodzic może zdecydować w jakim przedziale godzinowym jego dziecko ma przebywać w Klubie. Nie wpływa to jednak na wysokość czesnego. Dla komfortu maluszków w  grupie będzie ich maksymalnie 10-cioro . Do opieki  trzy wykwalifikowane panie.

Do zajęć z rytmiką, muzyką i językiem angielskim przychodzi dodatkowy nauczyciel .

Są dwa momenty, w których grupa zbiera się razem: powitanie w kółeczku i posiłek. Przez większość czasu dzieci zajmują się tym, co same wybiorą. Obowiązuje zasada dowolności wyboru pracy.

Od godz. 8.00 – do 9.30 dzieci mają możliwość zjedzenia śniadanka, drugie śniadanie (zawsze owoce) podajemy o 10.30. Często dzieci jedzą drugie śniadanie na dworze. O ile pogoda pozwala staramy się spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Mamy własny piękny  plac zabaw, oraz dużą przestrzeń do biegania. Cały teren ogrodzony, zapewniający bezpieczeństwo, ale również ogromną swobodę ruchu naszym maluszkom.

Po pierwszym daniu obiadowym około 12.00 dzieciaczki słuchając cichutkiej relaksacyjnej muzyki, udają się na drzemkę.  Do tego każde dziecko posiada swój własny zestaw wypoczynkowy: leżaczek, materac i pościel przypisaną tylko do niego.

Po przebudzeniu otrzymują zupkę, po czym wychodzą na powietrze, lub kiedy pogoda nie sprzyja mają organizowane ciekawe zajęcia np. rytmika, czy nauka języka angielskiego poprzez zabawę, oraz różnego rodzaju zajęcia sensoryczne. Każdy czas spędzany wewnątrz  wykorzystywany jest do pracy własnej z pomocami Montessori, których celem jest głównie rozwijanie samodzielności maluszka.

Od wiosny do jesieni, dzieci bardzo dużo czasu spędzają na powietrzu, gdzie pobyt umila im piękny plac zabaw z częścią wydzieloną tylko dla nich.

Dzieci uczęszczające do naszego Klubu Toodlers  Montessori mają pierwszeństwo w rekrutacji do naszych Przedszkoli Montessori Nr1.

Miejsc na rok 2019/2020 brak

Prowadzimy rekrutację na rok 2020/21

Zapraszamy dzieci w wieku od 18 do 36 miesięcy.
kontakt: 500555533
biuro@centrumszkoleniowemontessori.pl
poczta@przedszkolemontessori.com

Nasz Plac Zabaw
częsta integracja z przedszkolakami

Co 1,5 miesiąca odwiedza nas teatr