Przedszkole nasze zrealizowało   projekt w ramach

Regionalnego Programu Operacyjnego

Województwa Pomorskiego
na lata 2014-2020

 Niepubliczne Przedszkole Montessori nr 1

w Gdyni  ul. Narutowicza 17

  oraz

Punkt Przedszkolny Montessori Nr 1 

przy ul. Nowodworcowej 8 w Gdyni

aktualnie powstało nowe

przedszkole

w Bojanie ul. Dworska 1

Zadzwoń do nas 500 555 533 , lub napisz.

O nas :

Przedszkole działające zgodnie z filozofią Marii Montessori w Gdyni – poznaj dwie lokalizacje

Nasze przedszkola Montessori mieszczą się w przestrzennych budynkach w dwóch lokalizacjach na terenie Gdyni i Bojano. Wyposażone są w jasne, duże klasy, bogato zaopatrzone w pomoce edukacyjne Montessori i różne sprzęty spełniające potrzeby dzieci. Nasi podopieczni mogą korzystać z pięknego ogrodu czy placu zabaw, które położone są bezpośrednio przy obiekcie. Tereny obu placówek sprzyjają spacerom na świeżym powietrzu, z czego maluchy chętnie oraz często korzystają. Dbamy o to, by każdy z nich miał zapewnione optymalne warunki do rozwoju, zgodne z zainteresowaniami i potrzebami. W naszym przedszkolu niepublicznym dzieci mają również okazję przeżyć swoją pierwszą przygodę z językiem angielskim, co znacznie przyspiesza, a także ułatwia naukę w przyszłości.  Nasze dzieci  poznają tajniki robotyki z programowaniem. Zajęcia dodatkowe prowadzone przez specjalistów/instruktorów z zewnątrz to: Tańce ze szkoła tańca Just Dance, Zajęcia sportowe, eksperymenty. Jednocześnie troszczymy się o to, by na naszych zajęciach panowała życzliwa oraz rodzinna atmosfera, sprzyjająca dobremu samopoczuciu dzieci. Dla ich pełnego bezpieczeństwa na terenie placówek zainstalowany jest monitoring – zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku.

Co wyróżnia nasze prywatne przedszkole ?

 1.  pracujemy z dziećmi według filozofii  Marii Montessori,
 2. mamy doskonałą wykwalifikowaną i przemiłą kadrę,
 3. logopedę  na miejscu,
 4. piękny, duży ogród z własnym placem zabaw,
 5. jasne, nowe, przestronne klasy,
 6. bliskość plaży, lasu jak również centrum,
 7. język angielski dla maluchów na co dzień
 8. smaczne jedzenie podawane na porcelanowych naczyniach,
 9. gwarantujemy wszystkie diety uczuleniowe,
 10. monitoring obiektu z nagrywaniem do 30 dni.

Cele programowe naszego przedszkola :

 1. wspieranie indywidualnego rozwoju dziecka,
 2. porządkowanie bodźców, doznań i doświadczeń,
 3. kształcenie percepcji (wielozmysłowe doświadczanie),
 4. rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej i przestrzennej,
 5. ćwiczenie motoryki małej i dużej (precyzja ruchów),
 6. kształtowanie pojęć kluczowych do opisywania otaczającego świata,
 7. kształtowanie umiejętności komunikacyjnych.

Przedszkole niepubliczne z angielskim dla malucha

Nasze prywatne przedszkola w Gdyni i w Bojanie realizują zarówno wybitną koncepcję Marii Montessori, jak i założenia nowej podstawy programowej. Ramowy plan zajęć jest dostosowany do zaleceń Ministerstwa Edukacji Narodowej traktujących o wychowaniu dzieci w wieku przedszkolnym. Nasza kadra nauczycielska jest doskonale przygotowana do realizowania przyjętego przez przedszkole programu – zarówno pedagogicznie, jak i językowo, a także w kierunku edukacji w idei Marii Montessori. Nauczyciele nasi są jednocześnie wykładowcami na prowadzonych przez Centrum Szkoleniowe Montessori w naszych przedszkolach Kursach Przedszkolnych Pedagogiki Marii Montessori.

Miejsce dobre dla każdego – prywatne przedszkole Montessori w Gdyni i w Bojanie

Nasze przedszkola niepubliczne to placówki, gdzie dzieci uczone są szacunku dla różnych religii i kultur. Zachęcamy rodziny do dzielenia się elementami swoich tradycji, jednocześnie dbając o założenia filozofii Marii Montessori, która powstała na podwalinach światopoglądu chrześcijańskiego (ogólnie bez indoktrynacji w kierunku jakiegokolwiek odłamu). W efekcie maluchy wychowywane są w duchu wartości uniwersalnych, takich jak szacunek i miłość do drugiego człowieka, a także zwierząt czy natury. Nasi nauczyciele wprowadzają elementy obchodzenia polskich świąt narodowych, w tym świąt kościelnych. Jednocześnie uznajemy wagę świąt innych kultur oraz religii. Jeśli rodzice wyrażą taką wolę, jesteśmy otwarci na to, by podzielili się swoimi tradycjami i sposobem ich obchodzenia z pozostałymi podopiecznymi naszych przedszkoli Montessori.

Czesne  : opieka całodzienna (7.00 – 17.00 )
wszystkie zajęcia z założenia programu MEN , dodatkowe : angielski,  oraz robotyka z programowaniem, rytmika, gimnastyka korekcyjna, zajęcia sportowe, taniec, plastyczne i artystyczne oraz opieka podstawowa  logopedy i w razie potrzeby- psychologa – 1600 zł

Przy zapisach wnoszone jest wpisowe wysokości wysokości jednego czesnego, które jest jedną opłatą za cały okres pobytu dziecka w przedszkolu i  przeznaczane jest  na materiały plastyczne, koszulki, czapeczki, kamizelki odblaskowe i w razie potrzeby leżaczek i śpiworek do spania. W naszych przedszkolach nie ma tzw. leżakowania, jest tylko poobiednia relaksacja. Jeśli dziecko zaśnie podczas  tego, pozwalamy spać około godziny.

Zdrowe jedzenie dostarczane przez sprawdzoną firmę kateringową.

Cztery posiłki dziennie : śniadanie, drugie śniadanie, obiad i podwieczorek,  to 

koszt uzależniony od cennika danego kateringu.

 

Rodzicom posyłającym do placówki więcej niż jedno dziecko przysługują ulgi systemowe w wysokości:

– 10 % stawki czesnego na każde kolejne  dziecko (o ile razem uczęszczają do przedszkola)

Aktualności z życia codziennego przedszkola  znajdziecie Państwo na stronie facebook.com ,

proszę „kliknąć”   Strona na Facebook