O naszym przedszkolu

Godziny otwarcia naszych placówek:
Niepubliczne Przedszkole Montessori nr 1 w Gdyni
07.00-17.00 od poniedziałku do piątku
Punkt Przedszkolny Montessori nr 1 w Bojanie
07.00-17.00 od poniedziałku do piątku

Przedszkole działające zgodnie z filozofią Marii Montessori : Gdynia ul. Narutowicza 17 i w Bojano ul. Dworska 1. Nasze przedszkola Montessori mieszczą się w przestrzennych budynkach. Wyposażone są w jasne, duże klasy, bogato zaopatrzone w pomoce edukacyjne Montessori i różne sprzęty spełniające potrzeby dzieci. Dbamy o to, by każde z dzieci miało zapewnione optymalne warunki do rozwoju, zgodne z zainteresowaniami i potrzebami. W naszym przedszkolu niepublicznym dzieci mają również okazję przeżyć swoją pierwszą przygodę z językiem angielskim, co znacznie przyspiesza, a także ułatwia naukę w przyszłości. Nasze dzieci poznają tajniki robotyki z programowaniem. Jednocześnie troszczymy się o to, by na naszych zajęciach panowała życzliwa oraz rodzinna atmosfera, sprzyjająca dobremu samopoczuciu dzieci. Język angielski używany codziennie, raz w tygodniu szkoła tańca Just Dance, zajęcia sportowe prowadzone przez koszykarzy z Trefla, Robotyka z programowaniem przy użyciu tabletów i klocków Lego WeDo 2, eksperymenty, rozmawiamy z dziećmi o emocjach- uczymy je rozpoznawać, mówić o nich i jak sobie z nimi radzić. Co dwa miesiące przyjeżdża teatr do przedszkola. Często wychodzimy z dziećmi do lasu, na łąkę itp. Codziennie dzieci przebywają na pięknym własnym placu zabaw. Posiadają miejsce do uprawiania kwiatów i warzyw, jest też ogrodzona własna łąka z kuchnią błotną. Każde dziecko rozwija się we własnym tempie. Aby uzyskać jak najlepsze efekty procesu edukacji, warto poznać metodę Montessori, która wyzwoli w dziecku kreatywność. Jakie korzyści ma ta metoda i jak ją wprowadzić w życie? Metoda Montessori to system wychowawczy obejmujący dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Jego prekursorką była Maria Montessori, włoska lekarka, która badała zachowania i umiejętności dzieci z różnych klas społecznych pod kątem edukacji. Jej badania potwierdziły tezę, że dzieci wyzwalają swoją kreatywność, kiedy nie są ograniczone narzuconymi ramami edukacyjnymi. Na podstawie tych obserwacji lekarka opracowała zasady pedagogiczne, które pozwoliły dopasować metody edukacyjne do możliwości dzieci wspierające wszechstronny rozwój we wszystkich sferach życia. Ta metoda dowodzi, że każde dziecko jest w stanie rozwinąć zdolności społeczne, emocjonalne i fizyczne. Podczas korzystania z tego programu nauczania dzieci czerpią radość nie tylko z zabawy, ale także nauki, zyskując poczucie własnej wartości i bezpieczeństwa. Dla kogoś, kto nie poznał tego systemu wychowawczego, może się wydawać, że metoda Montessori nie zapewni takiego poziomu rozwoju i wiedzy, jak w tradycyjnym trybie nauczania. Nie jest to zgodne z prawdą, o czym świadczy coraz większa liczba placówek oferujących edukację wg założeń Montessori, a zainteresowanie nią wciąż rośnie. W klasach czy grupach pod prowadzeniem wyszkolonego przewodnika (nauczyciela) dzieci poznają świat, korzystając ze wszystkich pięciu zmysłów, nie tylko słuchając, obserwując czy czytając. Według własnego planu uczą się tego, na co mają ochotę w danej chwili, wybierając z setek możliwości. W pewnym sensie same wyznaczają kierunek swojego rozwoju, ale najważniejsze, że proces uczenia się staje się dla nich satysfakcjonujący. Mogą indywidualnie lub w grupie podejmować aktywności, na które mają ochotę, bo nauka to przede wszystkim proces odkrywania świata, wspomagany koncentracją i samodyscypliną. Nasi absolwenci wyruszają w dalszą drogę z dużym zasobem wiedzy ogólnej i poczuciem własnej wartości.